Nájemní bydlení a jeho výhody

 

Nájemní bydlení je čím dál tím více oblíbenější forma bydlení v zahraničí. Přinášíme tedy pět výhod, které má nájemní bydlení v naší zemi oproti hypotečnímu úvěru.

najem_zn

 Nízká počáteční investice

K nastěhování do podnájmu Vám stačí nájemné na daný měsíc a vratná kauce (1 až 3 nájmy), která slouží jako jistota pro majitele bytu. Oproti hypotečnímu úvěru, kdy musíte složit minimálně 10 % z ceny nemovitosti, následné splátky úvěru a nejlépe vlastní prostředky na rekonstrukci či výbavu bytu, jsou tyto částky jednoznačně nižší. Navíc nejste úvěrově zatíženi. 

Flexibilita

Volnost, která spočívá v tom, že nejste uvázáni k jedné adrese na několik desítek let. V podstatě se můžete stěhovat po světě, nebo z menšího do většího bytu podle potřeb. Životní preference se mění a nájemní bydlení vám nabízí svobodu v rozhodování. 

Možnost seberealizace

Pokud rádi cestujete, pracovně či nepracovně, nájem je pro Vás jako dělaný. Navíc Vám dává svobodu v rozhodování a seberealizaci. Nejste totiž nijak vázaní. Nestraší vás myšlenky, že na dalších 30 let musíte mít stabilní příjem. Naopak, když budete chtít více zariskovat v kariéře, nic Vám v tom nebrání.

Kvalitnější bydlení 

Vysoké ceny nemovitostí často odrazují lidi, a proto se raději stěhují do menších bytů, nebo vzdálenějších lokalit, které jsou hůře dostupné. V případě, že se rodina přestěhuje do vlastního bydlení v hůře dostupné lokalitě, může nemovitost v budoucnu (při poklesu realitního trhu) ztrácet na své hodnotě. Nájemní bydlení ale nabízí komfortnější bydlení v dobře dostupné lokalitě a za přijatelnou cenu. 

 Žádné mimořádné náklady 

Rekonstrukce bytu? Tato otázka Vám nemusí dělat vrásky. O vše se totiž stará sám majitel bytu. O právní servis i rekonstrukci bytu, je-li třeba. Takže Vás, jako podnájemníka nezajímají výdaje na novou sprchu, troubu, nebo nové dveře, vše zajišťuje majitel. Samozřejmě, že se ale očekává patřičná péče o veškeré vybavení bytu. Navíc jste osvobozeni i od jiných nákladů, a to například od pojištění, daní apod.  


 
Ondrej Karhan